Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 42 common:people_all_forms

Шкідливі звички

Date: 5 січня 2022 о 09:05, Refreshed 2 листопада 2023 о 15:16

Які бувають шкідливі звички і як від них позбутися?
 

Люди мають різні шкідливі звички, які можуть формуватися ще з раннього дитинства. Помилково вважають, що є тільки кілька: алкоголізм, наркоманія і куріння, але перелік є великим. Є кілька способів для боротьби та профілактики подібних проблем.

Які бувають шкідливі звички?  

Список шкідливих звичок є великим, але спочатку слід визначитись, що розуміють під ними. Закономірність дій, які повторюють протягом довгого часу, вважають звичкою. Що стосується шкідливості, то про неї кажуть, коли дія несе в собі потенційну загрозу для здоров'я, психологічного стану, навколишнього середовища і так далі. Якщо не знаєте, які є шкідливі звички, то ми вказуємо на найпоширеніші з них:

  • куріння;
  • вживання алкоголю;
  • любов до шкідливої їжі;
  • ігроманія;
  • лихослів'я;
  • шопоголізм і так далі.

Шкідливі звички у дітей

Багато звичок у дитини формується неусвідомлено, тому батькам необхідно вести боротьбу з ними, щоб вони не переросли в серйозну проблему.

  1. Найпоширеніша шкідлива звичка - обгризання нігтів. Статистика показує, що вона в більшості випадків спровокована стресовими ситуаціями, проблемами у спілкуванні з іншими людьми і серйозними навантаженнями.
  2. Знайома багатьом шкідлива звичка (проблема), яка переходить і в доросле життя - гризти різні предмети, наприклад, ручки, іграшки, волосся і так далі. Для маленьких дітей це серйозна небезпека.
  3. Улюблене заняття багатьох дітей - колупання в носі. У більшості випадків проблема формується із-за сухості слизової оболонки носа.

Шкідливі звички підлітків

У підлітковому віці діти вже починають балуватися сигаретами, пробують алкоголь та навіть наркотики. Це не всі шкідливі звички, які стосуються молодого покоління.

  1. Проблема сучасності - постійне використання смартфонів, від яких деякі діти не відходять. Ці шкідливі звички в школі призводять до падіння успішності. З-за гаджетів підліток жертвує багатьма потребами і можливостями.
  2. Поширеною є залежність від батьків, коли підліток не здатний приймати самостійні рішення. Статистика показує, що такі діти більше схильні до прийому алкоголю, наркотиків і куріння.
  3. До шкідливих звичок відносять ігрову і телевізійну залежність. Іноді дитині віртуальний світ більш привабливий і цікавий, що негативно відбивається на його соціальному житті.

Шкідливі звички сім'ї

Батьки повинні завжди пам'ятати, що вони є прикладом для своїх дітей, які легко переймають не тільки гарне, але й погане. Крім алкоголізму, куріння та наркоманії, є й інші проблеми.

  1. Пасивний образ життя. Впливають шкідливі звички на здоров'я - так, якщо вся родина воліє проводити час біля телевізора, ніяк не розважається і не має фізичного навантаження, зайва вага і різні хвороби будуть забезпечені.
  2. Агресивна поведінка. Якщо у сім'ї часті скандали, батьки кричать один на одного і навіть піднімають руку, то такий же стиль переймають і діти, які ображають тварин і однолітків.

Шкідливі звички харчування

Статистика показує, що у багатьох людей є небезпечні звички, що стосуються харчування. Вони негативно впливають на здоров'я і фігуру. Щоб зрозуміти, як змінити шкідливі звички, необхідно знати ворогів в обличчя:

  1. Швидке вживання їжі. Часто люди їдять похапцем, наприклад, кудись спізнюючись. Під час цього можна заковтнути зайве повітря, що призведе до здуття живота. Крім цього, подібна звичка часто провокує набір зайвої ваги.
  2. Відмова від сніданку. Дієтологи вже давно довели, що ранковий прийом їжі є найголовнішим, тому пропускати його не потрібно. Дослідження показали, що люди, які відмовляються від сніданку, з'їдають протягом дня більше калорій.
  3. Їжа на ніч. Увечері прийом їжі повинен бути легким, щоб не перевантажувати травну систему. До того ж, ближче до сну сповільнюється метаболізм, тому з'їдені надлишки їжі можуть призвести до набору зайвих кілограмів.
  4. До інших шкідливих харчових звичок можна віднести: зловживання солодощами, куріння після їжі, недостатня кількість випитої води і так далі.

Як позбутися шкідливих звичок?

Є кілька порад, які можна використовувати для боротьби з цими шкідливими звичками.

  1. Знайдіть мотивацію. Це основний етап для боротьби з шкідливою звичкою. Наприклад, якщо вся справа в переїданні і вживання шкідливої їжі, то мотивом для розбудови свого раціону стане одяг, який ви не могли собі дозволити з-за зайвої ваги.
  2. Простіть себе. Відмова від шкідливих звичок неможлива, якщо людина не буде знати свої мінуси. Краще всього скласти докладний список, щоб знати ворога в обличчя.
  3. Заохочення. Шкідливі звички - серйозний суперник, у боротьбі з яким без стимулювання не обійтися. Можна раз на два тижні робити собі різні приємності - наприклад, зменшивши кількість цигарок вдвічі, можна сходити в хороший ресторан.
  4. Контролюйте себе. Уникайте ситуацій, які можуть наштовхнути на шкідливу звичку - наприклад, якщо проблеми з алкоголем, то уникайте вечірок, походів в бари і так далі.
  5. Допомога. Не соромтеся в складних ситуаціях звертатися за допомогою.

Профілактика шкідливих звичок

Боротися з існуючими проблемами - непросте завдання, тому краще запобігати їх появі. Найпростішим і ефективним способом є правильна подача інформації про шкідливість і наслідки шкідливих звичок. Можна використовувати фільми, відео та наочні посібники. Негативне ставлення до шкідливих звичок батьки повинні передати дітям. Є певний план, який слід застосовувати для профілактики:

  • формування здорового клімату в сім'ї;
  • створення активної життєвої позиції;
  • коригування норм поведінки;
  • активне дозвілля і здоровий спосіб життя.

Будьмо здорові!!!


Бесіда «Шкідливість нікотину, алкоголю та наркотичних речовин»

Отправлено 12 июн. 2015 г., 01:00 пользователем Наталія Вихрист

Мета: сформувати в учнів поняття про шкідливі звички, паління, алкоголь, наркотики та їх вплив на організм людини;

викликати в учнів негативне ставлення до куріння, алкоголю та нікотину, які завдають шкоди здоров’ю.

Обладнання: плакати, художня література, таблиці.

Хід бесіди

I.Вступне слово

Учитель. Хто не знає про доктора Фауста та його супутника Мефістофеля? Проте мало хто знає, що в легенді про Фауста був такий цікавий епізод.

Після відкриття Америки, Фауст у супроводі чорта побував у Новому Світі. Вони виявили там багато цікавого, зокрем небачені рослини і поміж ними тютюн.

Мефістофель заявив:

Корисна травичка, не лопух якийсь! Вона ощасливить Старий Світ! Хто хоч раз закурить не покине цієї забави. Більше не говоритимуть про нас, чортів, що тільки ми вдихаємо дим і випускаємо його ніздрями. Чи не натоптати вам тютюном люльку, шановний доктор?

Не треба. Забава це для дурнів,- рішуче відповів Фауст. Про цю несерйозну забаву ми й поведемо нашу серйозну розмову.

II.Історія завезення тютюну

Учень. Справді, тютюн родом з Америки. І хоча на старовинних китайських вазах трапляються малюнки із зображенням курців, проте до колумбового відкриття тютюну в Старому Світі не знали. Історія прилучення європейців до куріння почалася так.

Учень. 12 жовтня 1492 матрос Родріго Тріана з корабля «Піхета» флотилії Христофора Колумба вигукнув:«Попереду земля!». Колумб вважав, що перед ним східний берег казкової Індії. Серед подарунків, які принесли остов’яни Колумбу, було сушене листя рослини петум. Це згорнуте в трубочку листя вони курили. 28 жовтня Колумб зійшов на берег Куби. Мешканці зустрічали прибулих з головешками в руках і з травою для куріння, яку вони називали сигарою. Дим цієї трави за образним висловом Колумба, вони «пили». Під час куріння вони 3-4 рази затягувалися і випускали дим через ніздрі.

Учень. Широкому поширенню тютюну сприяла дивовижна його властивість – виробляти в людини потяг до куріння, який дуже важко перебороти. Наприкінці XVI століття куріння проникло до Іспанії, Португалії.

III. То чому ж люди курять?

Учень. На основі статистичних даних різних країн можна зробити висновок, що тепер на нашій планеті до 60% чоловіків і 20% жінок курять.

Учень. Однією з головних причин є цікавість. За даними опитування учнів курити з цікавості почали 25%. Інша причина – наслідування дорослих. Частина дітей починає курити дуже рано, у 5-7 класі. Половина з них наслідує товаришів по школі, двору. Ще значна частина починає курити, прагнучи надзвичайного, таємничого, адже потрібно дістати сигарети і сірники, заховатися у безлюдному місці, а це так схоже на маленьку пригоду.

Учень. Чому паління так поширене у сучасному світі, і чому люди палять? Ми живемо в складному світі, який постійно випробовує нас на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя – це боротьба і по-філософськи ставиться до тимчасових труднощів. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, невпевненість, а тютюн як і алкоголь і наркотики є універсальними протекторами: залежно від потреби розслабляють або стимулюють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення, при цьому не вимагаючи жодного напруження, вольової боротьби, цілеспрямованої, тривалої праці над собою та своїм життям. Здорова, сильна духовно та інтелектуально людина одержує задоволення від життя через серце, мозок, через боротьбу і перемогу. Вона не потребує ніякої «хімічної радості».

Учень. Людина стає дорослою, не потрібно ховатися. Куріння стає звичкою багатьох людей, які і раді були б закинути це нікчемне заняття, та не можуть себе перебороти. нікотин, що міститься в сигаретах, це надзвичайно сильна отрута, яка діє переважно на нервову систему, травлення а також дихальну та серцево-судинну систему.

Учень. Опис впливу куріння на організм людини буде неповним якщо не сказати про дуже несприятливі наслідки паління для жіночого організму. У жінок, які палять, спостерігається значно раніше згасання організму, ніж у тих, які не курять.

Особливо такого негативного впливу зазнає організм дівчини. 

IV. Як кинути курити?

Учитель. Кинути куріння може кожен. Для цього слід поставити собі за мету. Адже запеклий курець скорочує собі вік на 8-9 років. Чи варта щоденна сигарета такого скорочення вашого життя. Замисліться над цими фактами.

Протягом кількох днів чи тижнів аналізуйте, коли і чому хочеться курити. Призначте день відмови від цієї шкідливої звички.

V.З чого починається пияцтво?

Учень. Приклади першого прилучення до алкоголю дуже різноманітні. До 11 років перше знайомство з алкоголем відбувається або випадково, або його дають «для апетиту», лікують вином,або ж дитина сама з цікавості куштує спиртне.

У дещо старшому віці мотивом першого вживання алкоголю стають традиційні приводи: свято, день народження, гості.

Учень. З 14-15 років з’являються такі приводи, як «незручно відставати від хлопців», «друзі умовили», «за компанію», «для хоробрості». Вживаючи алкоголь, підлітки вважають себе дорослими, не задумуючись про наслідки.

Учень. Для питущих підлітків характерні нещирість, розв’язність, хвастощі, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю, пасивною схильністю до підкорення.

Алкоголь призводить до безпричинних змін настрою, вибухів радості і люті. Особливо важко доводиться дітям, які ніяк не можуть зрозуміти причину буйної поведінки свого батька.

Учень. У здорової дитини не може бути потягу до спиртного. Навпаки, смак і запах алкоголю викликають у неї огиду. До вживання спиртних напоїв дітей штовхає цікавість. Діти випивають у гостях суто з цікавості. Алкоголь, потрапляючи в організм дитини, швидко розноситься кров’ю по всьому тілу, доходить до мозку. Це викликаю тяжкі симптоми отруєння.  

Учитель. Тож не забуваймо про сумні сторінки історії паління, пияцтва. Я сподіваюсь, що кожен з вас задумався над цим складним запитанням. І я впевнена, що ви зробите правильний вибір. Пам’ятайте, що здоров’я потрібно берегти змолоду. Дякуємо за увагу.

         

ВИХОВНА БЕСІДА: ЧИМ ШКІДЛИВА ЕЛЕКТРОННА СИГАРЕТА «ВЕЙП»ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ

 

     Учні мали можливість більше взнати про шкідливість вейпів для здоров’я людини.

     Виробники стверджують, що ці модні гаджети менш шкідливі для здоров'я і відмінно допомагають зав'язати з тютюном.Однак медики з цим, м'яко кажучи, не згодні. На їхню думку, випаровування вейпов містять в собі канцерогени і токсичні речовини і жодним чином не допомагають кинути палити.

       Учні групи Дурданич Олександра, Сабов Ерік та Горват Клавдія під- готували  доповідь по відповідній тематиці та наголосили на 10 причин відмовитися від вейпів.

Насамперед:     шкоду вейпа для здоров’я,вейпи іноді вибухають, викли-кають алергію, шкодять організму на клітинному рівні, за вейпами відсутній контроль, дозування нікотину і добавок невідома, ризик стати «курці в квад-раті», загроза пасивного куріння, так ви все одно палити не кинете, на вас просто заробляють.

     Багато підлітків, вважаючи, що електронні сигарети безпечніше, ніж звичайні, курять їх нескінченно. Через, що підвищується ризик розвитку хвороб легенів, включаючи астму.

     Учні групи на завершення виховної бесіди зрозуміли, що дійсно електронна сигарета « вейп » шкідлива для здоров’я людини.

                                                                                               


 

Comments:
Only authorized users can leave comments.