Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 42 людини

Інституційний аудит- шлях до якісної школи

Дата: 24 квітня 2023 о 14:06, Оновлено 24 квітня 2023 о 14:11
88 переглядів

Інституційний аудит – шлях до якісної освіти
Щоб дитина почувалася радісною і щасливою, щоб кожний вчитель працював для успіху кожної дитини потрібно змінити свої дії та бачення щодо розуміння якості освіти. До таких висновків нас підштовхнув саме інституційний аудит. Ми зрозуміли ,що лише , виявивши зони розвитку та працюючи над ними, зможемо розвиватися. Саме під час підготовки до інституційного аудиту та в період його проведення, наш заклад освіти підтвердив свою готовність до змін. Ми першими прийняли виклик у нашій громаді, першими робимо висновки, навчаємось на власних помилках і прагнемо іти вперед, змінювати якість освіти у нашій школі зокрема та в країні загалом .
Інституційний аудит – це шлях до успіху закладу освіти. Атестація, яку раніше проходили школи, була спрямована, здебільшого, на формалізований контроль та перевірку. Якщо атестація показувала школі “що не так”, то інституційний аудит показав “як зробити краще”. При цьому, у школи залишилося поле для вибору власної стратегії розвитку і шляхів її реалізації.
Під час проведення аудиту спілкування проходило в доброзичливому тоні та толерантно. Освітні експерти звертали увагу як на успішні аспекти діяльності школи, так і на ті, де якість освітньої діяльності є низькою та потребує вдосконалення. За результатами аудиту заклад отримав рекомендації, орієнтуючись на які, можливо якісно підвищити рівень освітньої діяльності. Ці рекомендації не є ультимативними та залишають школі право на власний розсуд вирішувати, як будувати свою діяльність після проведення аудиту.
Крім того, інституційний аудит також розглянув діяльність закладу в його взаємодії з засновником та місцевою громадою. Тобто, на відміну від атестації, що була зосереджена виключно на оцінці закладу освіти місцевим органом відділом освітою, аудит – це комплексне оцінювання незалежними освітніми експертами умов функціонування закладу (матеріально-технічне, кадрове забезпечення, створення інклюзивного освітнього середовища тощо). Тому рекомендації надавались і засновнику.
Внутрішня система забезпечення якості освіти є одним з об’єктів оцінювання під час проведення аудиту. Ця система формується закладом освіти з урахуванням вимог Закону “Про освіту” та рекомендацій Державної служби якості освіти. За результатами проведення аудиту Управління Державної служби якості освіти в Хмельницькій області надало закладу конкретні рекомендації щодо вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Батьки є рівноправними учасниками освітнього процесу. Тому в ході проведення аудиту освітні експерти проводили опитування батьків з метою отримання інформації про діяльність закладу.
Учні, як і батьки, є рівноправними учасниками освітнього процесу. Їх думка надзвичайно важлива для оцінювання освітнього середовища, організації освітнього процесу та системи оцінювання навчальних досягнень учнів. Саме тому під час аудиту проводилося опитування учнів.
Ми побачили нове обличчя нашої школи, зрозуміли, що саме ми, вчительство, створюємо освітній простір для здобувачів освіти
Освітні експерти відвідували уроки, адже спостереження за навчальними заняттями – одна із форм вивчення якості освітньої діяльності. Відвідування навчальних занять у жодному разі не порушувало творчу свободу вчителя. Спостереження відбувалося із дотриманням чітко встановлених правил та критеріїв. Приємні слова про учнів нашої школи, вчителів, які почули від експертів, ми сприймаємо як підтвердження того, що йдемо правильним шляхом.
За результатами аудиту ми отримали незалежну й об’єктивну оцінку роботи школи. Це кваліфіковані поради від експертної групи щодо подальшого вдосконалення освітніх та управлінських процесів, підтримка і допомога. Пройшовши інституційний аудит, кожен із працівників школи отримав новий цінний досвід і знання, поштовх для творчої самореалізації. Минув майже рік… Маємо результати, будуємо плани на майбутнє, працюємо задля здобутків та розбудови сучасної якісної школи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.